ZAPISY NA WARSZTATY
–
ROK SZKOLNY 2024/25:
Zapoznanie z podstawowymi pojęciami i konstrukcjami logicznymi z zakresu programowania: warunek, pętla, zmienna. Tworzenie algorytmów w języku blokowym LUA – odpowiednim dla początkujących
Uczestnicy wykonują misje na specjalnie przygotowanych przez nas mapach edukacyjnych w grze– aby je zaliczyć niezbędne jest opanowanie podstaw składni języka LUA.
Na każdym spotkaniu najpierw pracujemy z podręcznikiem, realizujemy zadania programistyczne w grze i gramy na serwerze.
Przeznaczone dla dzieci, które dobrze umieją czytać i pisać. Nie wymagamy znajomości programowania.
Dobrze, jeśli uczestnik zna podstawy gry Minecraft, chociaż nie jest to konieczne.
Spotykamy się 2x w miesiącu w blokach po 120 minut.
Te warsztaty są świetną okazją do wykorzystania kreatywności i inżynierskiego myślenia. Gotowe modele zabierają do domu.
Dzieci uczą się, jak budować MASZYNY PROSTE i urządzenia z materiałów codziennego użytku, rozwijając przy tym zdolności manualne i umiejętność pracy zespołowej.
Podstawą warsztatów jest praca nad rozwojem motoryki małej.
Podczas warsztatów korzystamy z materiałów ogólnodostępnych: papier, sklejka, przewody elektryczne, silniczki wibracyjne, sznurki etc.
Ćwiczymy myślenie algorytmiczne i logikę (porządkowanie informacji, kodowanie i dekodowanie, planowanie sekwencji działań, rozpoznawanie wzorców, analiza) oraz umiejętności matematyczne niezbędne na bardziej zaawansowanych etapach nauki programowania.
Dzieci pracują na specjalnie przygotowanych przez nas mapach edukacyjnych w grze Minecraft – aby je zaliczyć niezbędne jest rozwiązanie zadań matematycznych i logicznych. Każde zajęcia dla dzieci to: praca z papierowym podręcznikiem, realizacja mapy edukacyjnej w Minecraftcie i zadania rozwijające kreatywność.
Zajęcia dla początkujących – przeznaczone dla dzieci, które znają podstawy czytania i pisania (7-8 lat) i nie miały kontaktu z programowaniem. Nie wymagamy znajomości podstaw gry Minecraft.
Nic lepiej nie motywuje dzieci niż budowa modeli, które dzięki silnikowi i baterii (a czasami manualnie) można wprawić w ruch.
Budując modele z wykorzystaniem dedykowanych zestawów klocków LEGO® TECHNIC dzieci zdobywają praktyczną wiedzę z elementów S-T-E-A-M Science-Technology-Engineering-Art-Math i poznają zasady mechaniki wykorzystywane w zbudowanych i ruchomych modelach.
Dzieci na warsztatach poznają ciekawostki na zadany w danym tygodniu temat i samodzielnie odkrywają świat poprzez budowanie modeli.
Modele budowane są w oparciu o autorskie instrukcje Bricks 4 Kidz®.
Maksymalnie 12 dzieci w grupie.
Warsztaty to wprowadzenie do świata zaawansowanej robotyki, programowania i kodowania, z wykorzystaniem zestawów LEGO® SPIKE PRIME.
Dzieci stają się „młodymi inżynierami” budując i programując zaawansowane modele wykorzystujące m.in. silniki, przekładnie, sensory ruchu, światła i dźwięku.
Krytyczne myślenie i analiza problemów to umiejętności, które nabywają dzieci na zajęciach.
Nasze zajęcia wyróżniają się dużą liczbą autorskich modeli z różnorodnymi konstrukcjami.
Maksymalnie 12 dzieci w grupie.
Dla dzieci zajęcia to zabawa a dla rodziców ważne jest aby w tle była także nauka i poznawanie świata.
Podczas warsztatów przekazujemy interesującą wiedzę na temat budowanych modeli, a dzieci w praktyce samodzielnie odkrywają świat budując modele z klocków LEGO®CLASSIC.
Dzieci zdobywają wiedzę z zakresu S-T-E-A-M (Science-Technology-Engineering-Art-Math), czyli nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki.
Modele budowane są w oparciu o autorskie instrukcje Bricks 4 Kidz®.
Maksymalnie 12 dzieci w grupie.
Śledź mnie w mediach społecznościowych.
ul. Lecha 5-7, 87-100, Toruń
© 2024 Futuro
| Regulamin | Warunki użytkowania i polityka prywatności |
Standard Ochrony Małoletnich
LEGO® to znak towarowy należący do Grupy LEGO. Nie jesteśmy powiązani z LEGO.
LEGO nie uczestniczy w żaden sposób w naszej działalności,
ani nie ponosi za tę działalność odpowiedzialności.